Erdoğan yenisini hediye etti

03 Ağustos 2017 Perşembe, 22:40



Şemdinli’de bir merminin cep telefonuna isabet etmesiyle terör saldırısını hafif yarayla atlatan askere Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni bir telefon armağan etti.Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki terör saldırısında merminin isabet ettiği cep telefonu sayesinde saldırıyı hafif yarayla atlatan askere, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla yeni cep telefonu verildi.

Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu ve Şemdinli’deki terör saldırısında merminin isabet ettiği cep telefonu sayesinde saldırıyı hafif yarayla atlatan Astsubay Çavuş Kazım Kara’yı makamında kabul etti.

Şemdinli 34’üncü Hudut Tugay Komutanlığında görevli Kara’ya, Cumhurbaşkanı Erdoğan adına cep telefonu armağan eden Vali Toprak, kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri ve onun birbirinden kıymetli mensuplarının ülkenin savunması için yurt içinde ve yurt dışında operasyonlarını aka bir cesaret ve kararlılıkla devam ettirdiğini söyledi.

“MERMİ CEBİNDEKİ TELEFONA İSABET ETTİ”

Sınır ili olması dolayısıyla Türk Silahlı Kuvvetlerinin Hakkari özelinde her türlü takdire şayan bir mücadele yürüttüğünü anlatan Toprak, şunları kaydetti:

“Bu kapsamda görevlerine devam eden Samanlı bölüğüne bağlı Sarı Tepe üs bölgemizde görevli kahraman Mehmetçiğimiz, 1 Ağustos sabah saat 05.40 civarında mevzileri denetim edip personel değişimlerini sağladığı sırada Irak’ın kuzeyinden bölücü terör örgütü tarafından biksi tüfekle yapılan hücum sonucunda yaralandı ve gazilik unvanına kavuşmuş oldu. Fakat bu esnada Allah’ın takdiri tabii, mühim bir olay, pantolonunun sağ cebinde bulunan cep telefonuna mermilerden birinin isabet etmesi üzerine bu mermi cihet değiştirerek bacağı hafif bir sıyrıkla terk etti. Bu gerçekten mühim bir gelişme. Askerimizin şu anda böyle sağlıklı durması bizim için aka bir mutluluk kaynağı.”

“GÖZLERİNİ KIRPMADAN VATAN SAVUNMASINA KOŞUYORLAR”

Konunun daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aktarıldığını belirten Toprak, şöyle konuştu:

“Sayın Cumhurbaşkanımız, askerimizin kullanılamaz hale gelen cep telefonunun yerine yeni bir telefon verilmesini emrettiler. Burada kendisini temsil etmekten şeref duyduğum, gurur duyduğum Sayın Cumhurbaşkanımız adına bu telefonu armağan etmek üzere kıymetli kardeşimizi, kahraman askerimizi buraya çağrı ettik. Bu mücadelede kendilerine ne kadar teşekkür etsek, ne kadar şükran duygularımızı anlatım etsek bunu karşılayamayız. Gerçekten hayatları pahasına bir saniye bile gözlerini kırpmadan yurt savunmasına koşan bu kardeşlerimize bizimle birlikte tüm ülkemiz, tüm vatandaşlarımız müteşekkir ve şükran duygularını besliyorlar.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Genel Genel Yandex.Metrica
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz